“GECE GÜNDÜZ İSTANBUL” İFSAK GALERİ’DE

Timurtaş Onan Proje Grubu’ndan 21 katılımcının 63 fotoğraf ile katkıda bulunduğu, İstanbul’un son yıllardaki sosyal ve kültürel değişimini siyah beyaz fotoğraflarla yorumlamayı amaçlayan “Gece Gündüz İstanbul” adlı proje sergisi, 27 Ocak’a kadar İFSAK Galeri’de ziyaret edebilir.

Bu siyah beyaz projede fotoğrafçılar, İstanbul’un sokak yaşamının gecesinde ve gündüzünde, hümanist fotoğraf akımında olduğu gibi objektiflerini günlük hayata çevirip, sıradanlığın içindeki güzelliği bulmayı hedeflediler. Kameranın teknik özelliklerinin önüne geçerek, gözlerinin önünde oluşan hikâyelere ruhlarını ve hayal güçlerini de katarak etkili fotoğraflar elde etmeyi başardılar.

Sergide her fotoğrafçıdan fine art koleksiyon kâğıdına basılı üçer siyah/beyaz fotoğraf, sergi kitabında ise dört eser yer almaktadır.

Danışman: Timurtaş Onan

Katılımcılar: Nurhayat Baysal, Beril Baytan, Fethi Baytan, Semiha Berkem, Ayşe Birkardeşler Çankaya, Erhan Coral, Çiğdem Çintan, Alain Danon, Dilek Elçiçek, Ebru Esmen Mete, Handan Fırat İşyar, Müjgan Horozoğlu, Hamiye Kalcıoğlu, Neşe Karaarslan, Sibel Razzon, Eliz Reyna, Moris Sarfati, Harika Topaloğlu Yücel, Nurdan Turan, Hande Yeniley ve Arzu Ünal Çokşirin.

Cevap Ver

Yorumunuzu giriniz
Adınızı giriniz