İBB BÜYÜK ŞAİRİ ANIYOR: “İYİ Kİ DOĞDUN NÂZIM HİKMET”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, büyük şair Nâzım Hikmet’i 120. doğum gününde, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek bir etkinlikle anıyor.

İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın Nâzım Hikmet Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlediği “İyi ki Doğdun Nâzım Hikmet” etkinliğinde yapımcılığını Nâzım Hikmet Sanat Vakfı ve Bir Yudum İnsan Film’in, yönetmenliğini Nebil Özgentürk’ün üstlendiği “Nâzım 120 Yaşında” belgeselinin ilk gösterimi yapılacak. 

Türk şiirini dünyaya tanıtan, şiirleri elliden fazla dile çevrilen; sevdayı, özlemi, direnci, özgürlüğü ve memleket sevgisini şiirleriyle buluşturan Nâzım’ın hayatından kesitlerin yer aldığı belgeselde şairi Şahin Sancak canlandırıyor. 

Belgesel gösterimin yanı sıra şair hakkında duygu ve düşüncelerini aktaran sanat ve edebiyat dünyasından birçok ismin yer aldığı “Ne Dediler” video gösteriminin yer aldığı etkinlik, Serenad Bağcan’ın Ferhat Livaneli Orkestrası eşliğinde Nâzım şiirlerinden oluşan şarkıları seslendireceği konser ile son bulacak. 

15 Ocak Cumartesi akşamı İstanbulluların ücretsiz olarak katılabileceği etkinliğin programı ile ilgili ayrıntıları İBB’nin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Cevap Ver

Yorumunuzu giriniz
Adınızı giriniz